היתרונות והחסרונות של השתלות שיניים

אם חסרות לך שיניים, יש סיכוי טוב ששמת לב לפרסומות של השתלות שיניים בטלוויזיה או שהתחלת לתהות אם אתה זכאי לטיפול. נראה כי ספקי השיניים המובילים כיום שרים כולם את שבחי מה שיש להשתלות שיניים להציע.

אבל עם זאת, לשתלים יש כמה צדדים למטה שצריך לקחת בחשבון. למרבה המזל, לרבים מאותם "חסרונות" כביכול יש יתרונות מועילים מאוד שעולים עליהם.

מקצוע: השתלת שיניים יכולה להימשך לנצח
מחקרים על השתלות שיניים של היום תומכים ברעיון שתל שמטופל היטב יכול להימשך עשרות שנים, מה שמרמז שהם יהיו חלק לכל החיים בחיוך שלך. שיעור הכישלון של השתלים נמוך במיוחד. עם אחוזי הצלחה של 98%, השתלים הם הטיפול המוכח והיעיל ביותר המוצע ברפואת שיניים מודרנית.

חסרון: השחזור למעלה יכול להישחק
השתל שלך הוא רק החלק של ה"שן "התומך בשיקום קבוע מעליו. אם אתה מקבל כתר או גשר, החרסינה עדיין יכולה להישחק וצריך להחליף אותה כל מספר שנים או אחת לעשור. לבישת סד נשיכה מגן יכולה לעזור לך להוציא זמן רב ככל האפשר מעבודת השיניים שלך מחרסינה.

מקצוען: שתלים מחקים שיניים טבעיות
אין טיפולים אחרים להחלפת שיניים שהם הוליסטיים ולא פולשניים לחיוך שלך כמו השתלות שיניים. העיצוב שלהם מבוסס על הגודל הטבעי והצורה של השן שהם מחליפים. תכונה זו מאפשרת להם לתמוך ברקמות העצם והפנים שלך למראה בריא וצעיר.

חסרון: תצטרך מספיק עצם כדי לתמוך בהם
כמו בשיניים טבעיות, תצטרך מספיק עצם בכדי להחזיק שתלים דנטליים במקומם. ללכת די הרבה זמן עם שן חסרה מאפשר לעצם להתכווץ. אובדן עצם נפוץ גם אם איבדת את השן בגלל מחלת חניכיים. למרבה המזל, השתלת עצם יכולה לסייע בדילמה זו.

היתרון: הם הטיפול השן החסכוני ביותר חסר
בהשוואה לסוגי שחזורים אחרים שצריך להחליף אותם באופן שגרתי כל מספר שנים, מחיר השתלות שיניים נמוך יחסית.

חסרון: השקעות ראשונות עולות יותר מאופציות אחרות
הוצאות הטיפול שלך מראש יהיו מעט יותר אם תקבל השתלות שיניים, בהשוואה לבחירה בדומה לשיניים תותבות. עם זאת, המספרים ארוכי הטווח מוכיחים שההשקעה הזו שווה את זה!

 

מקצוען: אתה יכול להחליף כמה שיניים שאתה צריך
עם שתלים דנטליים אפשר להשתמש באחד, שניים או מעט כמו ארבעה כדי לתמוך בכל דבר, מכתר בודד ועד שיניים תותבות מלאות. אתה לא בהכרח צריך שתל בודד לכל שן שחסרה. הם עמידים במיוחד ותומכים במשקל רב יותר משן טבעית.

חסרון: התהליך יכול להיראות כרוך בזמן
תכנון ניתוח השתלת שיניים דורש מספר שלבי טיפול. מהייעוץ והבחינה ועד למיקום הכירורגי, ואחריו שלב ההחלמה והביקורים המשקמים, ייתכן שתצטרך לסיים פגישות מרובות במהלך שישה חודשים בערך.

אם אתה שוקל לבצע השתלות שיניים, קבע פגישת ייעוץ במרכז הכירורגיה הפה והשתלת הפה בפחם, לא. אין צורך בהפניות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *