כיצד להעצים עובדים במקום העבודה – 8 טיפים

העצמת עובדים פירושה מתן אישור לחברי הצוות שלך לפעול ולקבל החלטות בתוך הארגון שלך. זה גם אומר שיש אמון והבנה על מנת להבטיח שפעולות אלו תואמות את מטרות החברה.

חשיבות העצמת העובדים

העצמת עובדים פירושה מתן אישור לחברי הצוות שלך לפעול ולקבל החלטות בתוך הארגון שלך. זה גם אומר שיש אמון והבנה על מנת להבטיח שפעולות אלו תואמות את מטרות החברה.

העצמת העובדים חשובה לצמיחת עסק בר קיימא. למרות שחברות רבות עשויות לצמוח על בסיס העבודה הקשה והמסירות של יזם אחד או שניים, צמיחה אמיתית היא תוצר של מספר אנשים שעובדים יחד. "הכפל" בעצמך (בניגוד לחשיבה קפדנית של חסידי מנהיגים) מכפיל את הכוח והיכולות של הארגון שלך.

איך אתה מעצים עובדים?

העצמת עובדים היא תרבות. זה דורש גידול באמון, תקשורת ברורה ומשלחת אסטרטגית. כדי להעצים עובדים, שקול את 8 השלבים הבאים

1. נציג להתפתח

הנציגות להורדת עבודות ההשמצה מהצלחת שלך הן לעתים קצרות רווח ומחמיצות הזדמנות לחזק ולהעצים את הצוות שלך. במקום זאת, האצילו מתוך כוונה לצמוח ולפתח את היכולות והאחריות של העובדים שלכם.

2. הציבו ציפיות ברורות

הגדר את הגבולות שבתוכם העובד שלך חופשי לפעול. על ידי הגדרת ציפיות ברורות (אך לא ניהול מיקרו), אתה נותן לעובדיך רשות לקבל החלטות תוך הבטחת שההחלטות תואמות את מטרות החברה.

3. לתת לעובדים אוטונומיה על משימות

זה בסדר אם עובד לא יגיע מנקודה א 'לנקודה ב' באמצעות אותם אמצעים שבהם תשתמש. כשאתה מאציל, קבל שייתכן שזה אומר שהעובד שלך עשוי להשלים את המשימה אחרת ממה שהיית עושה. ויתרו על שליטה, הימנעו מניהול מיקרו וקבלו שאולי הדרך שלכם אינה הדרך היחידה (או הטובה ביותר) להשלים פרויקט.

4. ספקו את המשאבים הדרושים

מנהיגים רבים מתלוננים על כך שכאשר הם מתחילים ליישם שיטות העצמה לעובדים בארגונים שלהם, הם עדיין גורמים לעובדים להגיע למשרדיהם ומצפים מבעיותיהם להיפתר עבורם באורח קסום. במקום זאת, הציעו כלים, משאבים וכדי להיות לוח -עוז לרעיונות.

5. תן משוב בונה

בעת תחקיר על פרויקט, היה מתחשב וספציפי לגבי המשוב שאתה מספק. להגיד למישהו שהוא עשה "עבודה טובה" לא נותן לו שום כיוון מה להמשיך לעשות בעתיד. היה ספציפי לגבי הפעולות או העמדות שאתה רוצה לראות שחוזרות על עצמן ועל ההשפעה שיש לה על אחרים.

6. קבל רעיונות וקלט

במידת האפשר, כלול את העובדים שלך בקבלת החלטות והגדרת מטרות. אם הם לא יכולים להיות מעורבים בתהליכים מקדימים אלה, היו פתוחים לשמוע את הרעיונות והקלט שלהם. לא רק שהקבלה לרעיונות חדשים יכולה לעזור להעצים את העובדים שלך, היא יכולה גם לפתוח את הארגון שלך לרעיונות חדשים גדולים.

7. לתקשר את חזון הארגון

העובדים חשובים יותר ויותר להרגיש שהם תורמים לבניית משהו בניגוד לעוד גל שיניים בהגה. על ידי תקשורת ברורה של חזון הארגון וכיצד צוות ואנשים שלו תורמים לחזון זה, אתה מעצים את עובדיך בידיעה שתרומתם עושה את ההבדל.

8. להכיר עובדים בעבודה קשה

הפגנת הערכה לעבודה שבוצעה היטב גורמת לסבירות גבוהה יותר שאדם יעשה זאת שוב (ויעשה זאת אפילו טוב יותר). זה גם יעודד אותם להמשיך להיות חדשניים, לפעול ולפתור בעיות. אל תהיה קמצן עם התודות שלך.

מדוע כדאי להעצים את העובדים? חשבו על צוות החלומות שלכם. האם זו חבורה של סוסי עבודה שעושים בדיוק את מה שאתה אומר (לא יותר ולא פחות)? או שמדובר בצוות של אנשי מקצוע הנוטלים יוזמה ומשתמשים בכישוריהם כדי לפתור בעיות, לחדש ולעזור לחברה להשיג מטרה משותפת?
אנחנו מנחשים שזה האחרון. למרות שהחברה שלך ככל הנראה יכולה להשיג כמות מסוימת של צמיחה בניהולך הישיר, צמיחת חברה אמיתית ובר קיימא דורשת צוות בעל כוח מוסמך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *